Ubieranie pieska w chłodne dni

Ubieranie pieska w chłodne dni

Jeśli do tej pory myśleliście, że ubranie pieska w kurteczkę czy sweterek jest tylko fanaberią właściciela, postaramy się przedstawić argumenty potwierdzające tezę, iż niektóre rasy piesków wymagają okrycia wierzchniego podczas chłodnych dni.

Które
rasy psów potrzebują odzieży

To czy twój pies wymaga ubrania w miesiącach zimowych będzie zależało od kilku elementów. Przede wszystkim zależne to będzie od rasy psa, jego wielkości a także wieku, oraz warunków pogodowych. Rasy stworzone do życia na zewnątrz mają bardzo bujny podszerstek – rasy typu owczarek, syberian husky, alaskan malamuty. Podszerstek, jak sama nazwa wskazuje, znajduje się pod włosem okrywowym i razem z nim stanowi sierść. Jest nieprzemakalną i termoizolacyjną warstwą - gesty i miękki puszek, unoszący włos i sprawiający, że pies ma wygląd misia

Pamiętajmy jednak, iż coraz bardziej popularne są pieski, które nie posiada tej warstwy sierści lub posiada znikomą jej ilość. Do takich psów należą wszelkie rasy krótkowłose, takie jak: jamnik, jack russell, doberman, wyżeł, chart, itp. oraz długowłose, jak: yorkshire terrier, skye terrier, chihuahua, itp. Dodatkowo należy w tym miejscu podkreślić, iż psy małych gabarytów bądź szczupłe szybciej marzną. Dlatego też należy wspomóc pieska, nakładając mu ubranko, która da gwarnacje ciepła na spacerze. 

Sweterek dla pieska

Rozmiar i typ ubranka

Zanim kupicie Państwo ubranko należy pieska dokładnie wymierzyć, zgodnie z zakładką jak mierzyć, ważną informacją jest również waga pieska, która może znacząco wpłynąć na wybór rozmiaru. Pamiętajmy, iż od tego jak wymierzymy pieska, zależeć będzie jego wygoda. Idealnie dobrane ubranko dla psa nie ogranicza ruchów pieska i nie ściska go, dzięki czemu może on swobodnie się poruszać na spacerze. Kurteczka dla psa nie może być za duża – nie może odstawać od brzuszka, tak by podczas spaceru nie zaczepiać ubrankiem o gałęzie i różne inne przeszkody. Dodatkowo należy zwrócić uwagę, na sposób zapinania kurteczki czy kamizelki dla psa – najwygodniejsze są zapięcia na rzepy lub zatrzaski – mamy gwarancję, iż ubranko nie spadnie podczas zabaw. Alternatywnie, małe pieski możemy ubrać w obcisły golfik lub sweterek – pamiętajmy, aby materiały z których wykonane są sweterki były wysokiej jakości – ta by nasz pupil nie pocił się, ani nie dostał alergii. Nasze produkty Dress Your Dog nastawione są właśnie na wysoką jakość, gwarantującą komfort noszenia ubranek dla psów. Nasze ubranka nie tylko gwarantują ciepło i ochronę przed wiatrem/śniegiem podczas spaceru, ale mają także walory użytkowe - możne je swobodnie prać w pralce mając pewność że po wyjęcie nie zmienią kształtu, rozmiaru czy rozmieszczenia wypełnienia.

Kurtka dla psa

Baw się dobrze!

Teraz, gdy wiesz, dlaczego pies powinien nosić sweter lub kurtkę i buty zaczyna się zabawa: zakupy.
W naszym sklepie możesz dobrać sobie ubranko pasujące do twoich wymagań, a także stylu. Spośród wielu modeli możesz wybrać fikuśną sukieneczkę dla twego Yorka, a także super kurteczkę dla pieska z motywem moro lub dżinsu. Dla naszych eleganckich klientek przygotowaliśmy kolekcję pięknych eleganckich kurteczek z falbankami, kokardkami. Dla każdego znajdzie się coś ciepłego i praktycznego.