DBAMY O PSIAKA JESIENIĄ

DBAMY O PSIAKA JESIENIĄ

Oto przyszła jesień. Pora przepiękna – liście zmieniają kolor, nareszcie ulga od letniej duchoty, zbieranie kasztanów. Idealna pora na popołudniowe spacery z naszym psiakiem. Ale czy nasze pupile  również mogą cieszyć tę porą roku? Musimy być swiadami, iż chłód wymaga większego wysyłku od psa podczas harców na dworze i dlatego my właściciele powinniśmy wspomóc odpowiednimy akcesoriami nasze pieski.

Istotnym jest, abyśmy podczas jesiennych i zimowych miesięcy pamiętali o odpowiednim zatroszczeniu się o naszego czworonożnego przyjaciela.

To właście o tej porze roku musimy być szczególnie czujni na  alergeny, które to atakują psy. Obserwujmy bacznie skórę psa  - mogą pojawić się wysypki, alergii może towarzyszyć również nieprzyjemny dla psa katar. Zwróćmy uwagę na kichanie, niespotykanie głośne chrapanie, a także podejrzane wydzieliny spływające z nosa. W takiem sytuacji warto odwiedzić zaprzyjaźnionego weterynarza,aby przepisał leki odczulające.

Z dnia na dzień dni będą robiły się coraz krótsze i chłodniejsze, warto pomyśleć o zakupie sweterka bądź kurteczki, najlepiej wodo- i wiatrodopornej, które to zapewnią ciepło i komfort pieskowi podczas codziennych spacerów. Niższe temperatury nie zwalniają nas jednak od obowiązku codziennych wędrówek z czworonogiem na smyczy. A przy okazji i my na tym skorzystamy – w końcu podczas jesieni, leżąc pod ciepłym kocykiem, częsciej raczymy się słodkościami, które niestety odkładają się na bioderkach.

 KURTKA DLA PSA

Oprócz odpowiedniego ubranka dla psa, podczas chłodniejszych miesięcy należy zadbać o odpowiednio zbilansowaną diętę. Czasami może to oznaczać urozmaicenie lub zmianę karmy, aby dostarczyć więcej niezbędnych kalorii. 

Piesek doceni nasze starania o to o jego zdrowie i komfort.